Kirkovo Belediyesi, 105 YaşındaÇarşamba, 27 Mart 2019

Kirkovo Belediyesi, 105 Yaşında Kirkovo (Kızılağaç) ilçesinin yüzlerce sakini ve misafiri, dün ilçe merkezi meydanında düzenlenen programla belediyenin 105.kuruluş yıldönümünü kutladılar. Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, herkesin belediyenin 105.kuruluş yıldönümünü kutladı. Şinasi, yaptığı konuşmada, "Bayramımız kutlu olsun! Gönüllerimize ve kalplerimize sevgi, şükran ve insanlık duygusu dolsun! Evlerimize bereket, insanlık sevgisi, misafirperverlik ve sevgi dolsun!" diye belirtti.

Belediye Başkanı, Kirkovo Belediyesi'nin 105.kuruluş yıldönümünü münasebetiyle düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren katılımcılara ödüllerini verdi. Program, Vievska Folk Grubu'nun halk oyunları gösterisiyle başladı. Programda Benkovski (Killi) Köyü Nikola Yınkov Vaptsarov İlköğretim Okulu'ndaki Ritmi ve Pırgavelçeta kulüplerinin yanı sıra Kirkovo Kişisel Gelişime Destek Merkezi Bando Takımı ve Halk Oyunları Ekibi yer aldı. Fotinovo (Çakırlı) köyünden amatör sanatçılar da sahne alarak yeteneklerini sergilediler. Stara Zagora (Eski Zağra) şehrinden katılan Rüzgarın Halk Dansları Topluluğu'nun sunduğu gösteri izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Ünlü rapçı Krisko ilk defa Kirkovo'da hayranlarıyla buluştu. Ünlü pop-folk sanatçısı İvana da ilk defa Kirkovo'da sahne aldı ve Kirkovo ilçesinde çok sayıdaki hayranlarını sevindirdi.

Kirkovo Belediyesi'nin 105.kuruluş yıldönümünü kutlama programı kapsamında folklor sanatçısı Zdravko Mandaciev'in de ilk defa Kirkovo'da konser sunması bekleniyor.


DİĞER HABERLER