Kirkovo Belediyesinin 100.kuruluş yıldönümü kutlandıÇarşamba, 26 Mart 2014

Kirkovo Belediyesinin 100.kuruluş yıldönümü kutlandıBugün Kirkovo (Kızılağaç) İlçesinin merkezinde belediyenin 100.kuruluş yıldönümü kutlandı. Meclis üyeleri Meclisin özel oturumunda öğrenciler Gabriyela Hubenova ve Angelina İvanova tarafından önerilen "Gelenek ve Emek-Onurlu Gelecek" sloganını belediyenin yeni sloganı seçtiler.

Kirkovo Belediye Başkanı Sali Ramadan, ilçe sınırları dahilinde gerçekleştirilen projeleri tanıttı. Kalabalığa hitaben Belediye Başkanı, "Hepimiz el ele ilçeyi daha cazibeli, yaşamak için daha güzel bir yere dönüştürelim" diye seslendi.

Açılış töreninde resmi konuklar arasında hazır bulunan Kırcaali Valisi Biser Nikolov yaptığı konuşmasında, "Daha sonbahar aylarında belediye Bölgelerin Büyümesi ve Sürdürülebilir Gelişimi Kamu Yatırım Programı gereğince hazırladıkları proje önerilerinin kabulüne başlanacak. 2014 yılının sonuna kadar 2015 yılında ulusal bütçeden hangi projelerin finanse edileceği belli olacak" dedi. Vali, ilçenin sakinlerinin istihdam yaratacak ve yaşam standardını iyileştirecek proje önerileri ve fikirleri paylaşmaları çağrısında bulundu.

Vali, "Bu yıl Kirkovo İlçesinde gerçekleştirilecek yatırım programınca onaylanan projelerin toplam tutarı 2,7 milyon levanın üzerindedir" dedi. Nikolov, Kirkovo İlçesinin sakinlerine belediyenin 100. kuruluş yıldönümü kutlanan bu yılda başarılar diledi.

Açılış töreninden sonra sunulan kutlama programında folklor ve müzik grupları yer aldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER