Kirkovo ilçesinde anaokulları 1 Haziran'da çocuklara kapılarını açacakÇarşamba, 27 Mayıs 2020

Kirkovo ilçesinde anaokulları 1 Haziran'da çocuklara kapılarını açacakKirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman'ın emirnamesine göre, Kirkovo ilçesindeki anaokulları ve kreşler, 1 Haziran'da çocuklara kapılarını açacak. Koronavirüs nedeniyle olağanüstü hal uygulamasından dolayı iki aydan fazla bir süre evlerinde geçirdikten sonra kaç çocuğun anaokullarına geri döneceğinin netleşmesi bekleniyor.

Çocuklarının anaokullarına ve kreşlere devam etme kararının tamamen ebeveynlere ait olduğu ve salgının kontrolüne ilişkin kurallara uymaya razı olduklarını beyan ettikleri bir beyan formu doldurulacak.

Öğretmenler ve yardımcı personel, çocuklara güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için anaokulu binalarında sıkı bir hazırlık yapıyor. Komple dezenfekte işlemi yapılıyor, peluş oyuncaklar dolaplara konuldu, bahçeler ve oyun alanları temizleniyor, çünkü iyi havalarda çocuklar dışarıda daha fazla zaman geçirecek. Dezenfektanların yanı sıra personel için gerekli kişisel koruyucu ekipman sağlandı.

Kirkovo ilçesinde 13 çocuk eğitim kurumu bulunuyor. Muhtemelen onların bir kısmı, yetersiz sayıda çocuk nedeniyle 1 Haziran'da faaliyetlerine devam etmeyecek.


DİĞER HABERLER