Kirkovo ilçesinde anaokulları, çocukları 1 Haziran'da karşılamaya hazırCuma, 29 Mayıs 2020

Kirkovo ilçesinde anaokulları, çocukları 1 Haziran'da karşılamaya hazırKirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkan Yardımcısı Valentina Dimitrova'nın ilçedeki anaokulların müdürleriyle yaptığı görüşmeden sonra ilçedeki okul öncesi eğitim kurumlarının, 1 Haziran'da çocuklara kapılarını açmaya hazır olduğu anlaşıldı.

Hatırlanacağı üzere Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, anaokulu müdürlerine çocuk kabulüne yeniden başlanmasından sonra anaokullarında faaliyetlerin düzenlenmesine ilişkin Sağlık Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve diğer devlet organları tarafından belirlenen önlemlere uygun şekilde önceden dezenfeksiyon ve sanitasyon faaliyetlerinin yapılmasının yanı sıra iş organizasyonu oluşturulması ve uygulanması talimatı vermişti.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaklaşık üç ay boyunca kapalı kalan anaokullarının açılması ile ilgili belediyeden yapılan açıklamada, "Anaokulların tüm çocuklara açık olmasına rağmen, mevcut durumda fiziksel mesafenin garanti edildiği tek güvenli ortamın ev olmasından dolayı onlara bakacak bir yetişkinin olması halinde evde kalmaları tavsiye edilir" denildi.

Anaokullarındaki tüm odalar günde en az dört kez dezenfekte edilecektir. Oyuncaklar en az iki kez temizlenecektir. Oyun alanları da günlük olarak dezenfekte edilecektir. Her sabah çocukların sağlık durumu anaokullarında görevli sağlık personeli tarafından kontrol edilecektir.


DİĞER HABERLER