Kirkovo ilçesinde öğrenciler bisiklet sürme yarışmasına katıldılarPerşembe, 08 Haziran 2023

Kirkovo ilçesinde öğrenciler bisiklet sürme yarışmasına katıldılar

Bugün Kirkovo (Kızılağaç) ilçe merkezi meydanında "Yol Trafik Kurallarını Biliyorum!" başlığı altında uygulamaları bisiklet sürme yarışması gerçekleştirildi. Yarışma, Kirkovo İlçe Polis Merkezi tarafından Kirkovo Beeldiyesi ile Kirkovo Belediyesi Küçüklerin Anti-Sosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu ile ortaklaşa düzenlendi.

İlk aşama, karayolu trafik kurallarına ilişkin bir testi çözmeyi içeriyordu. Okullardan katılan bisikletçiler, mükemmel düzeyde teorik bilgi eğitimini ve Karayolu Trafik Yasası hakkında bilgilerini sergilediler.  İkinci aşamada bisikletçiler, 5 koniyi birbirinden 1 metre mesafede zigzag şeklinde dolaştılar, bir bardak su taşıdılar, dar tüneller ve oluktan ustaca geçtiler, bir hedefe küçük katı top attılar ve bir yaya yolunun önünde manevralar yaptılar.  

Takım sıralamasında Çakalarovo (Çakalköy) köyündeki İvan Vazov İlköğretim Okulu birinci, Kirkovo Otets Paisiy İlköğretim Okulu ikinci, Tihomir köyündeki Vasil Levski İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu. Tüm takımlardan en iyi bisikletçiler de ödüllendirildi. Onlar: Çakalarovo Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi Desislava Kalencieva, Kirkovo Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi Aleksi Velikov, Tihomir (Terziören) Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi Denislav Zlatev, Çorbaciysko (Çorbacılar) köyündeki Hristo Botev İlköğretim Okulu öğrencisi Ozan Hayrula, Fotinovo (Çakırlı) köyündeki Hristo Smirnenski İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Mümün, Drangovo (Büyükipdere) köyündeki Vasil Levski İlköğretim Okulu öğrencisi Mitko Todorov ve Benkovski (Killi) köyündeki Nikola Y. Vaptsarov İlöğretim Okulu öğrencisi İbrahim İbrahim’dir.

Birinci olan takımlara kupa, madalya ve eşya ödülleri Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve Kirkovo İlçe Polis Merkezi Başkanı Mihail Dimitrov tarafından takdim edildi.

Kirkovo Belediyesi Küçüklerin Anti-Sosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu tarfaından yarışmaya katılan çocuklara özel yapım şapka, sırt çantası ve tişörtler hediye edildi.


DİĞER HABERLER