Kirkovo lise futbol takımının Bulgaristan Okullar arası Futbol Şampiyonası'nda finalist olmasına bir adım kaldıPerşembe, 20 Nisan 2017

Kirkovo lise futbol takımının Bulgaristan Okullar arası Futbol Şampiyonası'nda finalist olmasına bir adım kaldı Kirkovo (Kızılağaç) Otets Paisiy Lisesi futbol takımının 11-12.sınıflardaki öğrencilerin yaş grubunda başarıları devam ediyor. Lisede beden eğitimi öğretmeni ve futbol takımının antrenörü Zlatko İndjov'un öğrencileri, Yordan Koriev'in attığı golle Filibe ilinde birinci olan Asenovgrad (İstanimaka) 2. İvan Asen Lisesi takımına galip gelmeyi başardı. Oysa bu takımda yer alan öğrencilerin birçoğu Filibe'nin büyük futbol kulüpleri "Botev" ve "Lokomotiv" in gençler futbol takımlarında oynuyor.

Bu başarı sayesinde Kirkovo lisesi futbol takımının Bulgaristan Okullar arası Futbol Şampiyonası'nda 11-12.sınıflardaki öğrencilerin yaş grubunda finalist olmasına bir adım kaldı.

Futbol takımının antrenörü Zlatko İndjov, "Başarımız büyük. Öğrenciler sadece alkış hak ediyor. Takım şu ana kadar hiçbir gol yemedi ve bu da takımın kalecisi ve kaptanı Vladislav Dimitrov başta olmak üzere tüm oyuncuların sayesinde olan bir şeydir" diye kaydetti. Kirkovo köyünde stadyum olmadığından dolayı normal bir antrenman süreci gerçekleştiremediklerini vurgulayan Zlatko İndjov,"Belediye Başkanı Şinasi Süleyman'ın Kirkovo'da yeni bir spor kompleksi inşa edilmesi vaadini yerine getirmesini bekliyoruz. Çünkü çocuklar bunu hak ediyor!" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER