Kirkovo'daki otobüs şirketleri, Makas yolunu kullanmak istiyor



Cuma, 29 Ocak 2016

Kirkovo'daki otobüs şirketleri, Makas yolunu kullanmak istiyor Kirkovo'da (Kızılağaç) ulaşım şirketi sahipleri, Kırcaali ve Sofya şehirlerine giden yolcu otobüslerin eski ve dolambaçlı yolların yerine Makas-Nimfeya (Yanıkköy) Sınır Kapısı istikametindeki yeni uluslararası yolu kullanmalarını istiyorlar.

Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman konuyla ilgili şunları ifade etti: "Momçilgrad (Mestanlı), Kırcaali, Sofya ve başka destinasyonlar istikametinde yolcu taşımacılığı yapan firma sahiplerinin yeni uluslararası yolu kullanmak istemeleri normal. Onlar için bu bir yolculuktan başka daha kaliteli yolda hareket etmek ve aradaki mesafenin azaltılması anlamına geliyor. Ben onları anlıyorum, ancak maalesef bu konu henüz İl Trafik Komisyonu tarafından ele alınmış değil. Muhtemelen ulaşım uzmanları, yeni yolda yerleşim yerlerinde duraklar yapılmamasının öngörülmemesinden endişe ediyorlar. İzin verilmesinin geciktirilmesinin temel sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Bu sorunların çözümünü bekliyorum, çünkü taşımacılardan başka otobüs kullanan bölge insanları da il merkezine yeni Makas yolundan gitmek istiyorlar. Herkes konforlu yolculuk yapmayı ve zaman tasarruf etmeyi istiyor. Unutmayalım ki, kısa bir zaman içinde Makas Sınır Kapısından yolcu otobüslerinin de Yunanistan'a geçiş yapmalarını bekliyoruz. Bu Bulgaristan ve Yunanistan tarafından da beyan edildi".

Firmaların bu talepleri Kirkovo İlçesinde binlerce yolcu tarafından destekleniyor. Kirkovolular eski yollarda yolculuk yaparak çok zaman kaybettiklerini ve sinirlendiklerini belirtiyorlar.


DİĞER HABERLER