Kış mevsiminin eşiğinde Çernooçene Belediye Başkanı Osman’dan köy muhtarlara talimatlarÇarşamba, 30 Kasım 2022

Kış mevsiminin eşiğinde Çernooçene Belediye Başkanı Osman’dan köy muhtarlara talimatlar

Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı Aydın Osman ve Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, kış mevsiminin eşiğinde ilçede görev yapan köy muhtarları ve muhtar vekilleriyle bir çalışma toplantısı gerçekleştirdiler.

Belediye Meclis Başkanı, takvim yılının sonuna kadar belediyenin mali ve ekonomik faaliyetleri hakkında önemli kararların alınacağı bir Meclis toplantısı planlandığını bildirdi.

Belediye Başkanı, kış aylarında karların temizlenmesi ve yolların bakımına ilişkin imzalanan sözleşmelerin maddeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi ve müteahhitlerin üstlendiği yükümlülüklerini yerine getirip getirmediğinin daha fazla kontrol edilmesini istedi.

Aydın Osman, muhtarlara , “Yalnız yaşayan kişiler, hareket etmekte zorlanan ve hemodiyalize giren hastalar gibi toplumun savunmasız gruplarına odaklanın”, diye talimat verdi.  

Belediye Başkanı ayrıca muhtarları kadastro haritasının hazırlanmasında herhangi bir yanlışlık olmaması için arazi ve mülklerin işaretlerinmesinde köy ahalisine yardımcı olmaya çağırdı.   

Bir sonraki madde, ekim ayının başında başlayan mevcut 2022/2023 üretim yılına ilişkin sözleşmelerin imzalanması için belediyeye ait tarım arazileri kiralamak isteyenlerin başvurularının sunulmasıyla ilgiliydi.

Toplantı sadece bilgilendirici olmakla kalmayıp, aynı zamanda köy muhtarları ve muhtar vekillerinin sadece köylerdeki acil sorunları çözmeye yönelik sorumluluğun yanı sıra belediye bütçesinin gelir kalemlerinin uygulanmasına yönelik sorumluluğu da üstlenmelerini amaçladı.

Belediye yönetiminin köy muhtarlarıyla yaptığı toplantı son derece yapıcı bir diyalog içinde gerçekleşti.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER