Kitnitsa'da satranç, briç turnuvası ve kır koşusu yapıldıSalı, 24 Haziran 2014

Kitnitsa'da satranç, briç turnuvası ve kır koşusu yapıldı Ardino (Eğridere) İlçesi'nin Kitnitsa (Yatacık) köyünde düzenlenen geleneksel mevlit ve şenlik kapsamında gerçekleştirilen satranç turnuvasının birincisi 49 yaşındaki Sali Mustafa oldu. Turnuvaya 8 satranç ustası katıldı. Yarışmada ikinci yeri Kitnitsa köyünden Bergen Bilal, üçüncüyü ise Asenovgrad (Stanimaka) kasabasından Erdem Çitali kazandı.

Turnuva birincisi, "İşsizim, turnuvaya katılmak için Gorno Prahovo (Tosçalı) köyünden yaya geldim. Küçük yaştan beri satranç oynuyorum. Ödül olarak alacağım parayla eve götürmek için yiyecek alacağım" dedi.

Satranç severin en sevdiği satranç oyuncusu 12 kez dünya satranç şampiyonluğunu elde eden Anatoliy Karpov.

Kitnitsa'da aynı şenlik çerçevesinde briç turnuvası ve kır koşusu da gerçekleştirildi. Briç turnuvasında tartışmalı finalden sonra birinci olan ikili belirlendi. Üç maçtan ikisinde galibiyet edilinceye kadar 151 puanlık skora ulaşmak için oynandı. Turnuvanın şampiyonları Ardinolu Sezgin Rasim ve Kitnitsa köyünden Sadık Receb ikilisi finalde 2:1 skor elde ederek Kitnitsa'dan Remzi Mahmut ve Adem Receb ikilisini yendiler.

Kır koşusunda Kırcaali'den Berk Receb birinci, Stremtsi (Göklemezler) köyünden Senay ikinci, Kitnitsa'dan Selin Gündoğar ise üçüncü oldu. Kır koşusunda dereceye giren yarışmacılara Kitnitsa Muhtar Vekili Sali Mümün tarafından para ödülü verildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER