KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KIRCAALİ BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDISalı, 27 Ekim 2009

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KIRCAALİ BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden 50 kişilik heyet bu gün Kırcaaliyi ziyaret etti. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere heyetin içinde Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bülent Karagöz, Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu yer aldılar. Çok sayıda meclis üyesinin de bulunduğu heyet Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis tarafından kabul edildi. Görüşmeler sırasında Başkan Azis misafirlere Kırcaali hakkında bilgiler verdi, Avrupa Birliği fonlarından finanse edilen projeleri tanıttı. Daha sonra Kırcaali Otelinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kırcaali Belediyesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmanın bazı metinleri şunlardan oluşmaktadır.
- Tarihsel Koruma alanında profesyonel seviyede denetim ve bilgi değişiminin desteklenmesi;
- Yönetim, Ekonomi, Sanat-Kültür, Spor ve Eğitim alanlarında iki şehrin özel ve resmi kurumları arasındaki bağlantı kurulmasını ve karşılıklı değişim programları yapılmasını özendirmek.
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis konuk Belediye Başkanlarına ve Meclis üyelerine hediyeler sundu.
Kırcaali'de faaliyet gösteren "Ömer Lütfi" Kültür Derneğini de ziyaret eden heyet Dernek Müdürü Müzekki Ahmet'ten faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Öyleden sonra Kırcaali'den ayrılan misafirler Mestanı Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah ile görüşmeler yaptılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER