Kocaeli'den "Evmolpeya Korosu" geçtiCumartesi, 22 Haziran 2013

Kocaeli'den Bulgaristan Filibe Evmolpeya (Genç Sesler) Korosu iki günlüğüne Bal-Türk'ün misafiri oldu. İki yıl önce kurulan koro iyi niyet elçisi ünvanlı Rada Slavinska, Ganka Yankova yönetiminde çalışan bir ekip olup, repertuarında Rönesans döneminden çağdaş, dini ve ilahiye kadar bir çok alanda eser bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gelenekselleştirdiği beşincisi düzenlenen "Büyük Ankara Festivaline" katılacak olan ekip Kocaeli'de de konakladı.

Önce Darıca

Evmolpeya Korosu önce Darıca Bir Umut Engelliler Derneği ve Bal-Türk Gebze Şubesinin konuğu oldu. Darıca'da Faruk Yalçın Botanik Bahçesi'ni gezen heyet, Darıca Sevgi Tepesi, Dudayev Parkı ve Darıca Kültürler Buluşuyor festivalini gezdi. Bal-Türk Gebze Şube Başkanı ve şube yöneticilerinin yanı sıra Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu da Sevgi Tepesi'ndeki programa iştirak etti.

İzmit Programı

Akşam İzmit'e geçen ekip Seka Park Otel'de akşam yemeği yedi. Burada Genel Başkan Dr. Çolakoğlu'nun yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Selçuk Koç, Erol Meyzin ve İşadamı Mestan Okan da programa katıldı. Sabah da erken saatte Av Köşkü ve İzmit Saat Kulesini rehper eşliğinde gezen grup İzmit Merkezde alışveriş ettikten sonra Ankara'ya gitmek üzere ayrıldı.

"Türkiye'de İç Savaş Var" dediler!

Ekip başı Ganka Yankova Türkiye'ye gelmeden önce kendilerinin uyarıldığını, "gitmeyin Türkiye'de iç savaş var" denildiğini ifade etti. Türkiye'yi ve Kocaeli'yi çok güzel bulduklarını insanların çok sıcak olduklarını ifade eden Yankova, " Medyanın ne kadar abarttığını ve yalancı olabildiğini gördük, televizyonlarda öyle programlar yapıyorlar ki sanki Türkiye'de sokağa çıkamazsınız." dedi. Bal-Türk'ün sıcak karşılaması ve kendileriyle ilgilenmesinden dolayı da minnettarlıklarını ifade etti.


DİĞER HABERLER