Korman İsmailov, DPS parlamento grubundan kovulduSalı, 19 Nisan 2011

Korman İsmailov, DPS parlamento grubundan kovuldu Geçtiğimiz günlerde Tırgovişte'de gerçekleştirilen Kasim Dal'ı destekleyenlerin toplantısına katıldığı ve Dal'ın görüşlerini desteklediği gerekçesiyle milletvekili Korman İsmailov, DPS meclis grubundan ihraç edildi.
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (DPS) basın merkezinden yapılan açıklamada, partinin meclis grubu milletvekillerinin yaptığı görüşmede İsmailov'un ihraç edilmesi kararının oy birliğiyle alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada, ihraç gerekçesi olarak İsmailov'un parti tüzüğüne ters düşen tutumu gösterildi.
Hak ve Özgürlüklerin parlamento grubu ayrıca İsmailov'a çağrıda bulunarak, parlamentoyu da terk etmesini istedi. Partinin açıklamasında İsmailov'un, ‘bağımsız milletvekili sıfatı, sadece bağımsız aday olarak seçildiği takdirdi kalabilir', denildi.
Kasım Dal'ın Tırgovişte'deki toplantısına katılan milletvekili Korman İsmailov, hangi safta yer alacağını kararlaştırmak için Ahmet Doğan'dan bir hafta süre almıştı. Partinin Merkez Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Doğan'ın İsmailov'a karar için bir hafta süre tanıdığını açıklamış Doğan'ın bu hareketini aristokratik olarak değerlendirmişti.DİĞER HABERLER