"Koruyucu Bakım Hizmeti+" projesinin yararlanıcıları evlerinde aşı olabilirPerşembe, 20 Ocak 2022

Kırcaali Belediyesi, evden veya sosyal hizmet kurumundan çıkamayacak durumda olanlara Covid-19 aşısı olmalarını sağlama olasılığı ile ilgili olarak "Koruyucu Bakım Hizmeti+" projesi kapsamında tüketiciler arasında bir anket başlattı. Anket, aşılamayı sağlamak için gerekli organizasyonu oluşturmak için projeyi uygulayan "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının Yönetim Otoritesi tarafından yapılan bir çağrıya yanıt olarak hazırlanmıştır.

Prosedür, kaliteli ve eksiksiz hizmet sunumu için gerekli ön koşulları yaratmıştır, bu da Covid-19'a karşı zamanında aşılama olasılığını doğurur.

Proje yöneticisi Şirin Süleyman, “Anketin tamamlanmasından sonra proje kapsamında hizmet kullanıcılarının aşılanması için zamanında eylemlerin uygulanması için uygun adımlar atılacaktır” dedi. Süleyman, "Koruyucu Bakım Hizmeti+" projesinin 2021 yılı Mart ayından itibaren Kırcaali’de uygulandığını ekledi. Proje kapsamında sunulan sağlık hizmetlerinden engelliler, kendine bakamayacak durumdaki yaşlılar, 54 yaş üstü kişiler ile Covid-19 nedeniyle karantinaya alınanlar ve Covid-19 enfeksiyonu riski taşıyanlar dahil diğer hassas gruplar faydalanmaktadır. Şu anda proje kapsamında 227 aktif hizmet kullanıcısı bulunuyor.


DİĞER HABERLER