Kostino'da "Günümüzde Hoşgörünün Anlamı" programıCuma, 28 Mart 2014

Kostino'da  Kostino (Kemikler) ilkokulunda, 28 Martta gerçekleştirilen "Günümüzde hoşgörünün anlamı" başlıklı program „İçinde yaşadığımız dünyada hepimiz farklıyız. Farklı düşünüyor ve hissediyoruz, farklı dinden, farklı renkteniz, hayata dair farklı düşüncelerimiz ve beklentilerimiz var. Hoşgörü, etrafımızdaki şeylere karşı saygılı davranmamızı, farklılığı kolayca kabul etmemizi sağlar. Hoşgörü kabullenme, anlayış, saygı göstermektir aslında" sözleriyle başladı.

Zengin edebiyat ve müzik içerikli program Şefika Refik, Stoyanka Georgieva ve Cemile Mustafa öğretmenleri tarafından itina ile hazırlandı. Etkinliğe teşrif eden konuklar, herkes tarafından sevilen „Bir Bulgar gülü" şarkısı ile selamlandılar.

Daha sonra, geleneksel Bulgar ve Türk kıyafetleriyle giyinen öğrenciler, Bulgarca şiir, İngilizce ve Türkçe şarkı, Roman havası esliğinde dans ve Nasrettin Hoca'nın „Ört ki ölem" piyesini sundular. Program, okul müdürünün, öğrencilere 29 Mart - 06 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan ilkbahar tatili sebebiyle „İyi tatiller" temennilerde bulunması ve ünlü "Beyaz gül" horonu ile sona erdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER