KOŞUKAVAK BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ DARICA'DASalı, 21 Eylül 2010

KOŞUKAVAK BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ DARICA'DADarıca Belediyesi'nin daveti üzerine Darıca'ya gelen Koşukavak Belediye Meclis Başkanı Metin Mehmedali Sali, Başkan Yardımcıları Abidin Mehmet, Mümüne Kasim, Yosif Vasilev, meclis üyeleri ile muhtarlardan oluşan 45 kişilik heyet Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile muhtarlar tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda karşılandı.

Başkanlık makamında bir süre görüşme yapılmasının ardından Darıca Belediyesi Meclis Salonu'na geçildi.

Belediye Başkanı Şükrü Karabacak burada yaptığı konuşmada kendilerini Darıca'da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Bir süre önce Koşukavak Belediyesi ile kardeş şehir protokolünü imzaladıklarını bu çerçevede Koşukavak'ı ziyaret ettiklerini hatırlatan Karabacak, 'Sizlerle yüzyıllara dayanan tarihi, kültürel bağlarımız var. Aramazda sadece bir sınır var ama sınır gönül bağı ile ortadan kalkmakta. Sizlerle kardeş şehir olmaktan çok mutlu olduk. Bizleri çok güzel ağırladınız şimdi sıra bizde' dedi.

Koşukavak Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Mehmet ise Belediye Başkanı Sabiha Kerim Mehmet?in bir toplantıya katılması nedeniyle aralarında olamadığını ancak akşam saatlerinde geleceğini bu nedenle sevgi ve selamlarını getirdiğini belirterek Darıca'da olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Darıca'yı tanıtan sinevizyon gösterimi yapıldı, ikramdan sonra belediye binası önünde Gebze Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi izlendi.

Konuk heyet ilçede 3 gün kalacak ve ilçenin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edecek.


DİĞER HABERLER