KOŞUKAVAK’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİCuma, 10 Eylül 2010

KOŞUKAVAK’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİKırcaali İli yerel yönetimler ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) belediye teşkilatları üyeleri Krumovgrad (Koşukavak) kentinde "Geleneksel Bayramlaşma Törenine" katıldılar. Her yıl gerek Ramazan gerekse Kurban bayramında bölgemizin çeşitli belediyelerde yapılan kutlama bu yıl Krumovgrad'ta (Koşukavak) yapıldı. Ev sahipliği konumundaki belediye başkanı Sebihan Mehmet bu önemli günde bunca değerli misafiri konuk etmekten gurur ve kıvanç duyduğunu söyledi. Devamında başkan şöyle konuştu: "Bütün Müslüman kardeşlerimin Ramazan Bayramını kutlar, birlik ve beraberlik eşliğinde sağlık, refah ve başarı dolusu bir yaşam dilerim." Bunun yanı sıra başkan vatandaşlar adına tüm değerli konuklara bu organizasyona katıldıklarından dolayı teşekkür etti. Ayrıca başkan Mestan orada toplanan herkesi HÖH başkan yardımcısı, 41. Millet Meclisi HÖH grubu başkan yardımcısı Lütfi Mestan adına ve görevi gereği törene katılamayan Kırcaali belediye başkanı Hasan Azis adına kutladı.

Bayramlaşma töreninin onur konuğu Türkiye Cumhuriyete Plovdiv (Filibe) Başkonsolosu Cüneyt Yavuzcan, bu önemli olaya davet edildiğinden dolayı çok sevinçli olduğunu söyledi. Ayrıca kültürümüzde çok önemli konuma sahip olan bu kadar anlamlı bir geleneğin, bu denli güzel bir biçimde yaşatıldığını gördüğü için de çok mutlu olduğunu dile getirdi. Devamında Yavuzcan şunları söyledi: "Kırcaali bölgesi bizim için çok büyük bir öneme sahiptir. Hep beraber sizlerle burada olmaktan büyük mutluluk duydum. Sahip olduğunuz bu birliği devam ettirin ve daha nice başarılara imza atmanızı diliyorum. Müslümanların bayramını kutlar, Müslüman olmayan, ama bu bayramın değerini bilen ve anlayan herkesi de ayrıca kutlarım".

Başkonsolos dışında misafir arasında başta HÖH İl Teşkilatı Başkanı ve Cebel belediye başkanı Bahri Ömer, milletvekili Önal Tahsin, Müslümanlar Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmet, diğer belediyelerin belediye ve meclis başkanları ile bazı üyeler, başkan yardımcıları, sekreterler, parti görevlileri, HÖH Gençlik Kolları merkez yürütme kurulu temsilcisi, il ve belediye teşkilatları temsilcileri yer aldılar.

Krumovgrad (Koşukavak) Müftüsü Nasuf Nasuf sofra ve bereket duası okudu. Misafirler ağırlandı, sohbetler yapıldı ve ardından Cuma namazı kılındı.

Cuma günü kentte yapılan Pazar gününe denk gelmesinden ve havanın güzel olmasından dolayı her yer cıvıl cıvıl insan doluydu. Çocuk sesleri kente apayrı bir hava katmaktaydı. Bayramın güzelliği her yerde çok güzel hissediliyordu.


DİĞER HABERLER