Köy muhtarları, Momçilgrad Devlet Orman İşletmesi'nden güvenoyunu çekiyorSalı, 23 Aralık 2014

Köy muhtarları, Momçilgrad Devlet Orman İşletmesi'nden güvenoyunu çekiyorMomçilgrad (Mestanlı) İlçesi'nde yerleşim yeri muhtarları, Belediye Başkanı Akif Akif'in de desteğiyle Momçilgrad Devlet Orman İşletmesi'nden güvenoyunu geri alıyorlar. Onlar doğal afetleri, yangınları, olağanüstü durumları önleme veya kontrol altına alma ve olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için yangın söndürme ekiplerinin oluşturulmasına katılmayı reddediyorlar. Karar, Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif ile gerçekleştirilen olağanüstü çalıştay esnasında oybirliğiyle alındı.

Muhtarlar aldıkları kararla ilgili, "Devlet Orman İşletmesi hiçbir şekilde Momçilgrad ilçesinin çıkarlarını savunmuyor, tam aksine yerleşim yerlerinin muhtarlarını hedef alıyor" diye izah ettiler. Konuyla ilgili tüm nedenlerin açıklandığı kamuoyuna açık mektup hazırladıkları belli oldu. Temel gerekçeler olarak işletmede görevli Şukri Halid'in Nanovitsa (Alibey Konağı) bölgedeki vatandaşlara karşı kötü davranışı ve yakacak odun temin edilmesiyle ilgili sorunlar gösterilmektedir.

Köy muhtarları, "Şukri Halid'in basın aracılığıyla kasten suçlamalarda bulunması toplumda gerilim yaratıyor ve nefretle rövanşizm duygularından kaynaklanıyor. Onlar asılsız, kesinlikle kabul edilemez ve bunun için her hangi bir neden de yok" diyorlar. Şükrü Halid'in muhtarlar hakkında bulunduğu suçlamalardan dolayı onların en kısa zamanda Momçilgrad Savcılığına şikayet dilekçesi sunacakları belirtildi.

Köy muhtarları bir devlet memurunun yürütme makamlarının itibarını zedeleyecek tutum sergilemeye cesaret etmesinden duydukları şaşkınlığı ve öfkeyi ifade ediyor. Onlar yetkili kurumların olaya el atarak hızlı ve uygun önlemler almasını umuyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER