KRİZE RAĞMEN 56 KİŞİYE BİR YIL BOYUNCA İŞ İMKANIPerşembe, 25 Kasım 2010

KRİZE RAĞMEN 56 KİŞİYE BİR YIL BOYUNCA İŞ İMKANIKirkovo'da (Kızılağıç) 56 kişi yol bakım alanında bir aylık eğitimini tamamladılar. Ders ve pratik çalışmalar şeklinde yapılan eğitim sonunda 24 Kasım günü sınav yapıldı. "Öğrenciler", imtihanda bilgilerini ve öğrendiklerini başarıyla sergilediler ve yardımcı yol inşaatçısı sertifikası almaya hak kazandılar. Sertifikalar 30 Kasım günü verilecek ve ardından bu 56 kişi belediye genelindeki tüm köylerde bir yıl süreyle işe alınacaklar. Belediyenin yapmış olduğu ve 56 kişiye bir yıl boyunca iş sağlayacak bu proje Avrupa Birliğinin "2007 - 2013 İnsan Kaynakları Gelişimi" İşlevsel Programı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

İşçiler dört mevsim boyunca rutin işlerin yapılmasıyla görevli olacaklar. Bunların arasında yol ve yol kenarlarına bakım, onarım, temizlik, buzlanmalara karşı önlemler, yol kenarı atık su kanallarını temizleme, tıkalı rögarları açma, temizleme ve gerekli yerlerde drenaj gibi görevler olmakta.

Belediye Başkanı Şükran İdriz, bu proje sayesinde her ne kadar yetersiz de olsa 56 aileye bir yıl boyunca maaş gireceğini, belediyenin idare kapasitesinin yüksek sevyede olduğunu ve proje üretmeye devam edeceğine vurgu yaptı.


DİĞER HABERLER