Krumovgrad Belediyesi, Ana Dili Günü münasebetiyle çevrimiçi yarışma düzenliyorPazartesi, 17 Ocak 2022

Krumovgrad Belediyesi, Ana Dili Günü münasebetiyle çevrimiçi yarışma düzenliyor

Krumovgrad (Koşukavak) Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye, dilsel ve kültürel çeşitliliğin korunmasını hedefleyen 21 Şubat Uluslararası Ana Dili Günü münasebetiyle ana dilinde veya katılımcı tarafından tercih edilen bir dilde şarkı söyleme, şiir okuma veya kendi şiirini okuma dallarında çevrimiçi bir yarışma düzenliyor. Her katılımcı bu üç daldan birinde yarışabilir. Bir jüri tarafından şu yaş gruplarında verilecek birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahipleri belirlenecek: anaokuluna giden çocuklar, ilkokul öğrencileri, ilköğretim okulu öğrencileri ve lise öğrencileri.

Kayıtlar, 14 Şubat 2022 tarihine kadar Belediye Çocuk Kompleksi (ODK) Kişisel Gelişim Destek Merkezinin odkkg1@abv.bg adresindeki elektronik posta hesabına gönderilmeli veya aynı merkeze bir manyetik veri taşıyıcısına kaydedilmiş olarak teslim edilmelidir.   

Yarışmada dereceye giren çocuk ve öğrencilere ödülleri Uluslararası Ana Dili Günü arifesinde düzenlenecek bir törenle takdim edilecek. Etkinliği tarihi, başlangıç saati ve yeri daha sonra bildirilecek.  


DİĞER HABERLER