Krumovgrad Belediyesi, tekstil ürünlerinin ayrı toplanması için özel konteynerler yerleştirdiPerşembe, 26 Ocak 2023

Krumovgrad Belediyesi, tekstil ürünlerinin ayrı toplanması için özel konteynerler yerleştirdi

Krumovgrad (Koşukavak) kasabasında tekstil ürünlerinin ayrı toplanması için iki yeni konteyner kuruldu. Onlar, Krumovgrad Belediyesi'nin talebi üzerine M-TEX RECYCLING OF TEXTILE OOD tarafından yerleştirildi. Yeni konteynerler, Mareşki Eczanesi’nin karşısındaki Dimitır Blagoev Sokağı’na ve Ahrida Oteli’nin yanındaki Hristo Botev Sokağı’na yerleştirildi.

“Giysi ve Ayakkabı” etiketini taşıyan konteynerler, içindekiler yerinden sökülüp etrafa saçılmayacak şekilde tasarlanmıştır. Önlerinde nasıl kullanılacağına dair net talimatlar içeren bir çıkartma vardır. Onlara giysiler, ayakkabılar, çantalar, kemerler, havlular, perdeler, pencere örtüleri ve diğer benzeri dokuma veya deri eşyalar atılabilir.

Önemli bir gereklilik, tüm gereksiz tekstil ve deri malzemelerinin temiz olması ve kapalı bir torba veya zarf içinde paketlenmesidir. Konteynerlere başka türden atıkların (plastik, cam, metal, kağıt ve diğerleri dahil) atılması yasaktır.

Atıkların taşınması ve sonrasında tekstil ve deri malzemelerine yönelik işlemler M-TEX RECYCLING OF TEXTILE OOD temsilcileri tarafından gerçekleştirilecek.

Krumovgrad Belediyesi, özel amaçlı konteynerleri yerleştirerek vatandaşların gereksiz giysi ve ayakkabılarını teslim etmelerini kolaylaştırmanın yanı sıra bu tür malzemelerin geri dönüştürülmesini veya değerlendirilmesini sağlamayı da amaçlıyor.


DİĞER HABERLER