Krumovgrad Belediyesi ve Dundee Precious Metals Şirketi, yıllık çerçeve sözleşmesi imzaladıÇarşamba, 17 Nisan 2019

Krumovgrad Belediyesi ve Dundee Precious Metals Şirketi, yıllık çerçeve sözleşmesi imzaladı Bugün Dundee Precious Metals Krumovgrad Şirketi ve Krumovgrad Belediyesi arasında yıllık çerçeve sözleşmesi imzalandı. Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen törende belgeyi şirket tarafından Dundee Precious Metals Krumovgrad Şirketi İcra Müdürü Dr. Müh. İliya Gırkov ve İşletme Müdürü Müh. Lübomir Haynov, belediye tarafından ise Belediye Başkanı Sebihan Mehmet ve Belediye Meclis Başkanı Metin Bayramali imzaladılar.

Proje kapsamında belediye tarafından önerilen toplam 700 000 leva tutarında projeler finanse edilecek. Projeler, Belediye Meclisi tarafından onaylanmıştır. Bu miktarın 621 600 levalık kısmı altyapı projeleri, 43 000 levalık kısmı köy şenlikleri de dahil olmak üzere ilçe sınırları içinde kültürel ve spor faaliyetleri ve 35 400 levalık kısmı Ada Tepe Müze Sergisi'nin mühendislik tasarımı için harcanacaktır.

Bu, bölgede 2015'ten beri en büyük yatırımcı olan şirket ve belediye arasında imzalanan dördüncü yıllık çerçeve sözleşmesidir. 2015 yılında Dundee Precious Metals Krumovgrad Şirketi ve Krumovgrad Belediyesi arasında anlaşma ve işbirliği anlaşması imzalanmıştı.

Sağlanan kaynaklar kasabanın bazı sokaklarında içme suyu boru hattını yenileme çalışmaları, Levski Krumovgrad Futbol Kulübü takımının futbol turnuvalarına ve şampiyonalarına katılımı, Çerniçevo (Dutlu) köyündeki Halk Toplum Merkezi'nin kuruluşunun 90.yıldönümünü kutlama etkinliği, Avren köyündeki halk toplum merkezinin çatısı altındaki folklor ekibine kıyafet alınması, amatör sanatçı gruplarının ulusal ve uluslararası festivallere katılması, Krumovgrad'da düzenlenen geleneksel Seyit Baba Panayırı, ilçede köy şenlikleri yapılması, Krumovgrad Belediye Çocuk Merkezi (ODK) Kişisel Gelişime Destek Merkezi'nde bulunan bazı odaların Ada TepeMüze Sergisi için kullanmak üzere yeniden düzenlenmesi, Polkovnik Jelyazovo (Karademirler) köyünde sokak aydınlatma direkleri kurulması ve kasabada bir sokak yapımına ilişkin projenin bir kısmının finanse edilmesi için harcanacak.

Bundan başka Krumovgrad kasabasındaki Jivot + Hastanesi'ne destek için 500 000 leva sağlanacak. Bunun için Krumovgrad Belediyesi ile ayrı bir sözleşme imzalanacak.


DİĞER HABERLER