Krumovgrad Belediyesi yeni otogar inşa ediyorSalı, 25 Ocak 2011

Krumovgrad Belediyesi yeni otogar inşa ediyorKrumovgrad /Koşukavak/ Belediyesi şehirde yeni otogar inşaatına başlıyor. Eski otogarın Krumovitsa ırmağının yanında bulunması vatandaşlara ve şoförlere zorluklar yaratıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Abidin Hacımehmed'in verdiği bilgiye göre, "Krumovgrad Kasabası Otogarı İnşaatı" projesini finanse etmek için meclis üyeleri 500 bin Leva kredi çekilmesini onaylamışlar. Geçen yılın Aralık ayında başlanılan otogar inşaatının bu yılın Nisan ayında bitirilmesi öngörülüyor. Yeni otogar eskiden kışlaların bulunduğu yerleşim alanında kuruluyor. İnşaatı icra etmek için ihaleyi ülke içinden katılan 7-8 şirketten Krumovgradlı "Dural" Ltd. şirketinin kazanmıştır. Otogarın inşaatı yaklaşık 694 bin Leva'ya gerçekleşecek. Projeye göre, ana binadan başka, bekleme salonu, taşıma şirketlerine ayrılan ofisler ve yemekhaneler inşaat edilecek. Otobüslerim durması için üç yer belirlenmiştir. Otopark olmayacak, çünkü otobüsler garda uzun süre kalmayacak. Eski kışla alanındaki demir duvarın kaldırılması bekleniliyor, çünkü böylece taşıt araçları Krumovgrad'ın en yoğun trafiği olan"Knyaz Boris" sokağına otogardan direkt çıkacaklar. Otogarın arka tarafında şehrin merkezi yanında bulunan yer yeşillendirilecek. Oraya dinlenmek için peykeler da koyulacak.
Müh. Hacımehmed, otogarın karşı tarafındaki askeri mülk olan yere sonbahar mevsiminde Belediye Pazarı'nın değiştirileceğini açıkladı. Belediye Başkan Yardımcısı, otogar ile pazar arasındaki yolda özürlü vatandaşların hareketini zorlayacak merdivenlerin olmayacağını belirtti.
Krumovgrad Belediyesi'nin, yeni kurulacak olan otogarın yanında projeye göre yıkılmayacak eski kışlalardan kalma iki büyük binaya yatırım yapacak kişiler aradığı anlaşıldı. Eğer yatırımcı bulunmazsa, bu binaların yıkılması gerekecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER