Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanı Marin Çorbaciyski, ikinci dönemine başladıPazartesi, 23 Aralık 2019

Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanı Marin Çorbaciyski, ikinci dönemine başladı Yeni seçilen Krumovgrad (Koşukavak) Bölge Mahkemesi Başkanı Marin Çorbaciyski, bugün Kırcaali İl Mahkemesi Başkanı Georgi Miluşev'in huzurunda iş sözleşmesini imzalayarak resmi olarak kurumun idare başkanlığı görevine başladı.

Marin Çorbaciyski, bu yıl 17 Aralık'ta Yüksek Yargı Konseyi Hakimler Kurulu toplantısında 12 hakim tarafından oybirliğiyle ikinci dönem için Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanı seçildi. Hukuk eğitimini 2000 yılında tamamlayan Çorbaciyski, yargı organlarında hakim olarak toplam 18 yılı aşkın çalıştı. 2001 yılından sonra Krumovgrad Bölge Mahkemesi'nde hakim olarak çalışan Çorbaciyski, ikinci dönem için Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanı seçimine kadar 2014-2019 döneminde Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanlığı görevinde bulundu.

Yeniden Krumovgrad Bölge Mahkemesi Başkanı seçilen Çorbaciyski,"Bir sonraki dönemde de mahkeme görevlilerinin bilgilerini geliştirmek, niteliklerini ve yeteneklerini geliştirmek için çalışacağım. Krumovgrad Bölge Mahkemesi'nin elde ettiği sonuçlar bu aşamada iyi olsa da, bakılan davaların süresi ve kalitesiyle ilgili daha iyi göstergelere ulaşılması için çaba göstereceğiz" diye kanaat getirdi.


DİĞER HABERLER