Krumovgrad Günü’ne ithafen yapılan yarışmalarda derece elde edenler ödüllendirildiÇarşamba, 06 Ekim 2021

Krumovgrad Günü’ne ithafen yapılan yarışmalarda derece elde edenler ödüllendirildi

Bugün Krumovgrad (Koşukavak) Günü, ancak kutlama programının organizatörleri artık ikinci yıl pandemi nedeniyle etkinlikleri sınırlama gerekliliklerini yerine getiriyor ve günü büyük kutlamalar olmadan, konserler olmadan ve geleneksel Seyit Baba Panayırı Şenliği yapılmadan kutluyorlar.

Krumovgrad Belediyesi, geçen ay Krumovgrad Günü’ne ithafen “Benim Acım ve Sevincim!" konulu fotoğraf yarışması düzenlediğini açıkladı. Her katılımcı, Krumovgrad'ın ve ilçenin geçmişine ait 3’e kadar fotoğrafın yanı sıra objektifine yansıyan memleketinin güzelliğinin ve insanların hayatlarının güncel fotoğraflarını gösterme fırsatına sahip oldu. Üç yaş grubundan amatör fotoğrafçılar, bugün Krumovgrad'ın merkezini süsleyen çeşitli kareler yakaladılar. Kendi yaş gruplarında Krumovgrad Vasil Levski Lisesi öğrencisi Radosveta Şopova, en yaşlı katılımcı Tasim Hasan ve Metin Edirneli takdir belgesi ve para ödülü kazandılar. Derece elde eden daha birçok katılımcıya ödüller verildi. Ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Necdiye Akif takdim etti.  

Krumovgrad Günü münasebetiyle birkaç gün önce ilçeden öğrencileri sorumlu bir şekilde plastik atıkları ayrı toplamaya teşvik etmeyi amaçlayan bir kampanya düzenlendi.

En fazla atık toplayıp teslim eden katılımcılar yaş gruplarına göre 1., 2. ve 3. sırayı elde etti ve para ödülü ile ödüllendirildi. Üç kategoride birincilik ödülünü Milena Georgieva, Krumovgrad Vasil Levski Lisesi öğrencisi Elfide Şerif ve Sosyal Hizmetler Kompleksinin hizmetlerinden yararlanan Vasilka Gubakova kazandılar. Krumovgrad Sosyal Hizmetler Kompleksinin hizmetlerinden yararlanan katılımcılar toplu katılım gösterip çok sayıda şişe topladıkları için toplu bir ödül kazandılar.


DİĞER HABERLER