Krumovgrad ilçesi, Dundee Precious Metals Şirketinin desteğiyle gelişmeye devam ediyorCuma, 23 Temmuz 2021

Krumovgrad ilçesi, Dundee Precious Metals Şirketinin desteğiyle gelişmeye devam ediyor

23 Temmuz 2021'de Dundee Precious Metals Krumovgrad (Koşukavak) Şirketi ve Krumovgrad Belediyesi temsilcileri arasında şirketin toplum yararına yapacağı yatırımları için Yıllık Çerçeve Anlaşması imzalandı. Cari yıl için sağlanan bağışın değeri 3 000 000 levadır.

Düzenlenen küçük çaplı törende şirket tarafından Dundee Precious Metals Krumovgrad Şirketi İcra Müdürü Dr. Müh. İliya Gırkov, Ruhsat ve Hukuki Faaliyetler Müdürü İrena Tsakova, kurumsal sosyal sorumluluk ve halkla ilişkiler uzmanı Canan Salif, belediye tarafından ise Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, Belediye Başkan yardımcıları Abidin Hacımehmet, Asen Haciev ve Necdiye Akif, Belediye Genel Sekreteri Fahri Mestan, Belediye Meclis Başkanı Metin Bayramali, Belediye Başmuhasebecisi Nuri Nuri vb. belediye temsilcileri hazır bulundular.

Belediyelerle ortaklık, sorumluluk sahibi maden işletmesinin faaliyet gösterdiği yerleşim yerlerinin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılmasında kilit bir faktördür. Dundee Precious Metals Krumovgrad Şirketinin mali desteğiyle kasaba ve ilçedeki diğer yerleşim yerleri gelecekte de başarılı bir şekilde gelişmeye devam edecek.

Art arda 6. yıl imzalanan 2021 yılı çerçeve sözleşmesi, belediye için kilit öneme sahip çeşitli projeler için finansman sağlıyor.

Drujba semtinde dinlenme yeri ve rekreasyon alanı da bulunacak bir sahil yolunun inşası ve iyileştirilmesi için finansman öngörülüyor. İlçede bulunan çocuk oyun parklarının tamiri, Mitko Palauzov Anaokulu binasında sıhhi tesisat ve elektrik tesisatlarının bakım onarım işleri ve ayrıca Vransko (Hacılar) köyünde bir spor ve çocuk oyun alanı inşa edilmesi planlanıyor.

Krumovgrad Belediyesi için önemli bir proje, enerji verimliliği önlemlerinin uygulanması ve Guliyka (Nevse Sipahiler) köyündeki Hristo Botev İlkokulu binasının genişletilmesinin yanı sıra Çal (Çalcedit) köyünde içme suyu teminine ilişkin bir yatırım projesidir.

Yıllık bağış fonlarından sağlanan kaynaklarla ilçedeki bazı sokak ve yolların rehabilitasyonu gerçekleştirilecektir.

Krumovgrad kasabasındaki Hayat+  Hastanesine yönelik 450 000 leva tutarında yatırım planlanmaktadır. Fonların bir kısmı ile bebekler için mobil kuvöz, ambulans arabası satın alınması ve birkaç bölümde onarım çalışmaları yapılması planlanmaktadır.

Her yıl Dundee Precious Metals Şirketi yaptığı yıllık bağış fonlarıyla Krumovgrad Belediyesine altyapı, sağlık ve eğitim projelerinin uygulanmasında yardımcı oluyor.

Hatırlanacağı üzere Dundee Precious Metals Şirketi, Krumovgrad Belediyesi ile aralarında anlayış ve iş birliği ruhu içinde ilçenin gelişimini teşvik etmek için yıllık sözleşmeler imzalama konusunda anlaştıkları bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Anlaşma kapsamında şimdiye kadar 52 yeni iş yaratılan mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek için bir fon oluşturuldu.


DİĞER HABERLER