Krumovgrad'da hoşgörü horası teptilerÇarşamba, 30 Nisan 2014

Krumovgrad'da hoşgörü horası teptilerHıdrellez ve Gergövden kutlamaları arifesinde Krumovgrad'ın (Koşukavak) merkez parkında bulunan açık sahnede çocuk ve yaşlılar, tüm aileler, farklı meslek ve etnik gruplara mensup kişiler, el ele tutunup hora teptiler.

Krumovgrad Belediyesi Kültür Daire Başkanı Dora Mileva, "Onlar en güzel halk oyununu- dostluk, karşılıklı saygı ve hoşgörü dansını oynadılar" diye ifade etti.

Sahnede sırasıyla Belediye Çocuk Merkezi (ODK) çatısı altında faaliyette bulunan Milka Uzunova ve Leyla Mestan'ın yönetimindeki çocuk Bulgar ve Türk folklor grupları, Yordanka Mamireva'nın yönettiği Vasil Levski Lisesi Folklor Grubu ve Pavlina Stankova'nın yönettiği Kitka ve Ritmika dans kulüplerinin grupları yer aldılar.

Rodop kasabasının yüzlerce sakinini bir araya toplayan kutlama sırasında Krumovgrad Belediye Başkanı Sabihan Mestan, 7.Ulusal Sınıf Dışı ve Okul Dışı Çalışmalar Yarışmasında mükemmel performans sergileyen ODK Silivryaçe Dans Grubunu takdir belgesi ve para ödülü verdi.

Bunun dışında ODK çatısı altındaki çocuk grupları, Albena'da gerçekleştirilen Uluslararası Sanat Festivalinde başarılı performansı için de ödüllendirildiler.


DİĞER HABERLER