Krumovgrad’da sıcak öğle yemeği hizmeti şubat sonuna kadar sürecekPerşembe, 30 Ocak 2020

Krumovgrad’da sıcak öğle yemeği hizmeti şubat sonuna kadar sürecek  Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, basına yaptığı açıklamada, "Sıcak Öğle Yemeği Programı'nın maliyetinin şubat ayının sonuna kadar devlet tarafından karşılanacak ve Krumovgrad Belediyesi o zamana kadar projeyi devam ettirmeyi taahhüt edebilir" diye kaydetti.

Belediye, Bakanlar Kurulu'ndan ve özellikle de Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı'ndan bu konuda bir karar almasını bekliyor. Belediye Başkanı,"Programı ancak o zamana kadar devam ettireceğimizin taahhüdünü verebilirim" dedi. Bundan başka Krumovgrad ilçesinin sınırları içerisinde Sosyal Hizmet Merkezi'nin sunduğu hizmetler ikinci dönem devam ederek kapsamı genişletilmektedir ve belediye bütçesinden finanse edildiği için faaliyetine devam edecektir.

Bu hizmet sayesinde her gün Krumovgrad ilçesinde gerek ilçe merkezinde gerekse köylerde şimdiye kadar toplam 520 kişiye ücretsiz olarak öğle yemeği sağlandı. Her gün onlara verilen yemeğin menüsü çorba, ana yemek ve ekmek içerir. Ayrıca maliyet tasarufu yapıldığında bazen ihtiyaç sahiplerine tatlı yiyecek de verilir. Proje raporunda günlük bir kişilik yemeğin maliyeti 2,50 leva olduğu belirtilmektedir. Proje, En Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından sağlanan Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında gerçekleştirilmektedir.


DİĞER HABERLER