Krumovgrad'dan Kamuran Bilal, Ardino Belediyesi Satranç Kupası’nı kazandıPazartesi, 03 Ocak 2022

Krumovgrad'dan Kamuran Bilal, Ardino Belediyesi Satranç Kupası’nı kazandı

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı kupası için düzenlenen satranç turnuvası, kadim oyunun gerçek bir bayramı haline geldi. Turnuvaya 10-70 yaş arası 30 sporcu katıldı. Turnuva, İsviçre sistemine göre her hamle 10 dakika artı her hamlede 5 saniye eklemeli tempoda olmak üzere yedi turda oynandı. Yarışın ilk hamlesini Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban yaptı.

Çekişmeli geçen maçların ardından yarışmanın galibi 6 puanla Krumovgrad'dan (Koşukavak) Kamuran Bilal oldu. İkinciliği yine 6 puanla Kırcaali'den Alper Keşev aldı. Yarışmanın üçüncüsü, 5 puanla Kırcaali'den 10 yaşındaki küçük yetenek Anıl Hasanov, dördüncüsü ise yine 5 puanla Mleçino (Sütkesiği) köyünden Mümün Bayram oldu.

Ayrıca turnuva sıralamasında ilk sekizde Eminali Salif, İtalya'dan Luciano Careiro, Feri Balinov ve Aydın Kamber de yer aldılar.

Turnuva kurallarına göre, eşit puan olması durumunda ilk gösterge doğrudan eşleşmedir, ardından İsviçre sisteminde yer alan diğer göstergeler gelir. Direkt maçlarda Kamuran Alper'i mağlup etti, Anıl ise rakibi Mumun karşısında galip geldi.

Katılımcıları tebrik eden Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti. Turnuvada birinciliği kazanan yarışmacı bir kupa, madalya ve 150 leva, ikinci olan bir madalya ve 100 leva ve üçüncü olan ise bir madalya ve 50 leva ile ödüllendirildi.

Turnuva Kırcaali Arda Satranç Kulübü tarafından organize edildi ve mükemmel bir organizasyonla Gogi Restaurant'ta gerçekleştirildi. Yarışmanın her yıl düzenlenmesi düşünülüyor.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER