Krumovgrad'ın yeni otogarı hizmete açıldıCumartesi, 28 Nisan 2012

Krumovgrad'ın yeni otogarı hizmete açıldıDün Krumovgrad /Koşukavak/ kasabasında yeni kurulan otogar hizmete açıldı. Düzenlenen açılış töreninde folklor ekipleri halkoyunları gösterisi sundular, Krumovgrad Belediye Başkanı Sebihan Mehmet açılış kurdelesini kesiti. Açılışa gelen yüzlerce vatandaşları selamlama konuşmasında Sayın Mehmet, otogar bir kasabanın en önemli yerlerden biri olduğunu kaydederek, "Kasaba sakinleri ve misafirleri buradan hareket edip, ilk buraya geliyorlar" dedi. Başkan Sebihan Mehmet, folklor ekibinde yer alan kızlara ve etkinliğe gelen çok sayıda gençlere hitaben, "Sizlere yolculuk yapmanızı, fakat tekrar buraya yakınlarınızın ve dostlarınızın yanına dönmelerinizi diliyorum!" diye konuştu.

Krumovgrad'ta yeni bir otogar kurulması Belediyenin 2007-2013 Gelişimi Planında öngörülmüştür. Belediye projenin gerçekleştirilmesi için 700 000 leva yatırım yapmıştır, onlardan 500 000 leva bankadan kredi alınmıştır. Otogar, Savunma Bakanlığının Belediye'ye bağışladığı ve eski kışlaların bulunduğu araziye kurulmuştur. Yeni yapılan otogar, kasaba merkezine yakın olarak 2798 metre kare alan üzerine kuruludur ve "Prens 1.Boris" ana sokağıyla bağlanmaktadır.

Otogarın projesi Mimar Doç. Veselin Donçev başkanlığındaki bir ekip tarafından tasarlanmıştır. Binada bilet satış, bilgi işlem ve bagaj gişelerinden başka, bekleme salonu, otobüs şirketlerine ayrılan ofisler, çocuklu annelere ayrılan bir oda ve büfeler bulunmaktadır. Otogarda klima ve ısı tesisatı mevcut. Yolcuları bilgilendirme amacıyla seslendirme sistemi monte edilmiştir. Otogarı ihaleyi kazanan yerel "Dural" şirketi inşa etmiştir.

Krumovgrad'ın yeni otogarı turistlere kaliteli taşıma hizmeti sağlamakla birlikte, yolculara bilgilendirme ve rahat yolculuk sunacaktır.


DİĞER HABERLER