Küçük güreşçi Mümün Durmuşali, Burgaz'dan bronz madalya ile döndüSalı, 21 Şubat 2017

Küçük güreşçi Mümün Durmuşali, Burgaz'dan bronz madalya ile döndü Kırcaali'nin Opılçensko (Hacı Mehmetler) köyünde bulunan Kırcaali Serbest Güreş Spor Kulübü'nün yarışmacıları, Burgaz şehrinde 18 ve 19 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen Küçükler Bulgaristan Güreş Şampiyonası'na katıldılar ve derece elde ettiler.

Kulübün yarışmacısı Mümün İlhan Durmuşali, ağır sıklet kategorisinde üçüncülüğü elde etti.

Kırcaali Serbest Güreş Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Atalay Süleyman, "Küçük güreşçiler, ağır sıklet 100+kg olmak üzere 11 sıklette mücadele etti. Şampiyonaya üç yarışmacı ile katıldık. Beş yarışmacının katılmasını öngörüyorduk, ancak oldukça hasta çocuklarımız var. Tabii ki, altın madalyalar kazanmayı bekliyorduk, ancak ağır sıklette bronz madalya sahibi olmayı başardık.

Tartışmalı geçen maçları kaybettik. Mustafa Kafeci, çeyrek finalde 66 kg altı sıkletinde CSKA Kulübü'nün yarışmacısı olan rakibi tarafından mağlubiyete uğradı. Naimcan Mehmet de üçüncü tur eleme maçlarında 42 kg altı sıkletinde yarışan rakiplerine yenildi. Doğrusunu söylemem gerekirse, Mümün İlhan Durmuşali'nin altın madalya almasını beklerdim, Mustafa'nın ise şampiyon olacağından emindim. Maalesef, bu olmadı. Fakat bu bir yarışma, biz ileriye bakıyoruz" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER