Küçük tenis oyuncusu Sidelya Mutlu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürmekteÇarşamba, 21 Ağustos 2019

Küçük tenis oyuncusu Sidelya Mutlu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürmekteArdino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün yetenekli oyuncusu Sidelya Mutlu, Bulgaristan 12 yaş altı minik kızlar milli masa tenisi takımına dahil edildi. Sidelya Mutlu, hâlihazırda 23-27 Ağustos tarihleri arasında Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürmekte. Bu nedenle Ardino kasabasında masa tenisi dalında ün yapmış Durgut Ademov - Cofi'nin anısına düzenlenen 14. Uluslararası 15 Yaş Altı Küçükler Masa Tenisi Turnuvası'na katılamayacak.

Turnuvaya Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Makedonya'dan takımların katılması bekleniyor.

Turnuvaya, aralarında Durgut Ademov - Cofi'nin birinci antrenörü olan Ardino Fahri Vatandaşı Reşat Aydın da bulunan masa tenisi veteranları da davetlidir.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, Sidelya Mutlu Bulgaristan milli masa tenisi takımı dahilinde Küçükler Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda prestijli altıncı sırayı elde etti. Sidelya Mutlu'nun Küçükler Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda altıncı sırayı elde etmesi, şimdiye kadar Bulgaristan adına 12 yaş altı kategorisinde yarışan bir sporcunun elde ettiği en büyük başarıdır.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER