Kültür Bakanı Petır Stoyanoviç, Perperikon Sanat Festivali'nin açılışını yaptıPazar, 23 Haziran 2013

Kültür Bakanı Petır Stoyanoviç, Perperikon Sanat Festivali'nin açılışını yaptıYeni Kültür Bakanı Petır Stoyanoviç dün akşam Kırcaali yakınında 13. Uluslararası Perperikon Sanat Festivali'nin açılışını yaptı. Yaklaşık 1000 kişiyi bir araya toplayan etkinlikte Taş Alayı adındaki doğa harikasının olduğu yerde Peri Düğünü tiyatro temsili sunuldu. Eşi benzeri olmayan temsilde 25 oyuncu yer aldı. Temsilde bol bol renkli ışık ve ses efektleri kullanıldı. Sadece sanatçıların kostümlerinde 650 LED, 350 metre kablo ve 20.000 boncuk kullanıldı. Seyirciler Bulgar folklorundan varlıkların sihirli dünyasına taşındılar.

Harika havayı Taş Düğün doğa fenomeninin akıl almaz kaya oluşumları tamamladı. Tiyatro oyunu iki ayrı sahnede oynandı ve finale az bir süre kalınca izleyiciler de ona dahil edildi. O zaman oyuncular herkese meyve ve şarap ikram etti.

Temsil, Kırcaali Dimitır Dimov Drama ve Kukla Tiyatrosu, Okasta Derneği ile Perperikon Melpomena Derneği'nin ortak yapımıdır. Kültür Bakanlığı'nın mali desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Kültür Bakanı'na Yardımcıları Velislava Krısteva ve Vasil Vasilev eşlik ettiler.

Diğer resmi konuklar arasında milletvekilleri Milko Bagdasarov ve Mustafa Ahmet, Kırcaali Valisi Biser Nikolov, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova, Perperikon Kalesi'nde kazı çalışmalarını yöneten Prof. Nikolay Ovçarov ve festivalin ana sponsoru Dundee Precious Metals şirketinin temsilcisi Alex Nestor hazır bulundular.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER