Kuzey Makedonya'dan bir polis memuru, hayatının kadınını Kırcaali'de bulduÇarşamba, 11 Mayıs 2022

Kuzey Makedonya'dan bir polis memuru, hayatının kadınını Kırcaali'de buldu

Kuzey Makedonya'dan bir polis memuru, hayatının kadınını Kırcaali'de buldu ve şehre aşık oldu. Bu, Kırcaali'de düzenlenen Balkan Türk Folklor Festivali sırasında oldu.

2008 yılında, o zamanlar bir öğrenci olan Erhan Selmanov, Kuzey Makedonya'nın Valandovo belediyesine bağlı Çalıklı köyünden Bahar Halk Oyunları Ekibi ile birlikte Kırcaali’ye geldi. Kırcaali'de Yunanistan'ın İskeçe şehrinden katılan folklor ekibinde yer alan Hayal Bantak ile tanıştı. Hayal, aslen Abdera Belediyesine bağlı Gökçeler köyündendir.

Altı yıl boyunca dostane ilişkiler sürdürdüler. Erhan Selmanov sevdiği kıza evlenme teklif etti ve 2014'te İskeçe'de büyük bir düğün yaptılar. 2016'da ilk oğulları Emir, 2021'de ise ikincisi -Eymen dünyaya geldi.

Erhan Selmanov, “Kırcaali benim için çok şey ifade ediyor. Kırcaali, köyümden yedinci sınıf öğrencisiyken yurt dışına çıktığımda gördüğüm ilk şehirdi. 2012 yılına kadar amatör bir folklor sanatçısıydım, ama şehrinizde yapılan festivale katılımımızı asla unutmayacağım” diye ifade etti. Selmanov, Kırcaali Ömer Lütfi Türk Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmet’e Çalıklı Bahar Halk Oyunları Ekibi’ni Balkan Türk Folklor Festivali’ne davet etmesinden dolayı minnettar olduğunu söyledi. Selmanov, “Bu festival olmasaydı, eşim ve ben bir aile olmayacaktık, şimdi iki harika çocuğumuz olmayacaktı” dedi.

Erhan Selmanov, Makedonya'nın kuzeyindeki Ustrumca şehrinde polis memurlarından biridir. Ankara Polis Akademisi'nden mezun oldu. Dört yıl boyunca polislik mesleğinin inceliklerini öğrendi. Mezun olduktan sonra Ustrumca'daki istihbarat servislerinde çalışmaya başladı. Şu anda uyuşturucu kaçakçılığını araştırıyor. Eşi Kavala Teknolojik Eğitim Enstitüsü İktisat Fakültesi mezunudur.

Selmanov, “Dileğim ailemle birlikte Kırcaali'ye gelip burada tanışmamızı hatırlamak. Kırcaali bizim için çok şey ifade ediyor” diye vurguladı.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER