Liselerde, Tarım Ekolojisi ve Kuaför Hizmetleri dallarında eğitim verilmesi öneriliyorSalı, 28 Ocak 2014

Liselerde, Tarım Ekolojisi ve Kuaför Hizmetleri dallarında eğitim verilmesi öneriliyor  Kırcaali İli Gelişim Konseyi'ne bağlı İstihdam Komisyonu'nun bugünkü oturumunda Bölge Eğitim Müfettişliği, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında devlet okullarında oluşturulacak iki sınıfta iki yeni meslek eğitimi verilmesi önerisinde bulundu. Öneri, 7.sınıftan sonra Tarım ve Orman İşletmesi Lisesi'nde Tarım Ekolojisi ve Evridika Giyim ve Tasarım Lisesi'nde de Kuaför Hizmetleri Organizasyonu ve Teknolojisi dallarında eğitim verilmesini içeriyor.

Kırcaali Valisi Biser Nikolov'un başkanlığında gerçekleşen oturumda Kırcaali ilinde bulunan mesleki okullara öğrenci kabulüne ilişkin Bölge Eğitim Müfettişliği'nin proje önerisi tanıtılıp görüşüldü.

Eğitim Müfettişliği, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında bu ders yılına kıyasla iki sınıf daha fazla olmak üzere örgün eğitim olarak 34 sınıfta mesleki eğitim verilmesini öneriyor. Ayrıca gıyabi ve akşam eğitimi imkanları da sunuluyor.

Meslek liselerine öğrenci kabulüne ilişkin öneriler, Eğitim ve Bilim Bakanı Aneliya Klisarova tarafından onay almak için gönderilecektir.


DİĞER HABERLER