Lüleburgaz, Edirne ve Babaeski'den öğretmenler, ilk kez Şeytan Köprüsü'nü ziyaret ettiPazartesi, 15 Nisan 2019

Lüleburgaz, Edirne ve Babaeski'den öğretmenler, ilk kez Şeytan Köprüsü'nü ziyaret ettiHafta sonu Türkiye'nin Bulgaristan sınırına yakın Lüleburgaz, Edirne ve Babaeski şehrilerinden bir grup bayan öğretmen, Kırcaali-Ardino (Eğridere) güzergahında gezi düzenlediler. Türkiyeli turistler, Kırcaali il merkezinde Üreticiler Pazarı'nı ve Arda Nahri üzerindeki Su Aynası kanalını ziyaret ettiler.

Pazar günü Ardino'ya gelen grup, kasabanın merkezinde gezdi ve Rodop Dağları'ndaki en güzel yerlerden biri olan Şeytan Köprüsü'nü ilk kez ziyaret etti. Öğretmenler, dönüşte Belite Brezi Turistik Merkezi'ne ve şirin bir Rodop köyü olan Mleçino (Sütkesiği) köyüne uğradılar.

Grubun yöneticisi Ümmü Atakan, "Her yıl Bulgaristan'da farklı rotalara seyahatler düzenliyoruz. Bu yıl Kırcaali ve Ardino'yu ziyaret etmeye karar verdik. Onlar dağların arasına kurulmuş çok güzel şehirler. Her yeri son derece temiz, düzenli ve güzel. İnsanları çok sıcakkanlı ve misafirperverler. Doğası güzel. Havası temiz. Şeytan Köprüsü ise eşsiz benzersiz ve her bir turistin görmesi gereken bir yer" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER