Lütfi Mestan, Blagoevgrad ve Kırcaali'de HÖH milletvekili adayları listelerinin başında olacakPerşembe, 28 Mart 2013

Lütfi Mestan, Blagoevgrad ve Kırcaali'de HÖH milletvekili adayları listelerinin başında olacakGERB Seçim Kurulu Başkanı Tsvetan Tsvetanov'un Kırcaali'de değil de, Blagoevgrad kentinde seçimlerde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütfi Mestan'a karşı çıkacağı duyuruldu.

Tsvetanov, aleyhine soruşturma başlatılması üzere seçime katılmaktan vazgeçen Eski Tarım ve Gıda Bakanı Miroslav Naydenov'un yerine milletvekili adayları listesinin başına geçiyor. Tsvetanov, Naydenov ile ilgili yaptığı açıklamada GERB'in kadro hatası olabileceğini, fakat durumun sadece şu aşamada böyle görüldüğünü ve Eski Bakan'ın hala mahkum edilmediğine göre suçsuz olduğu da kanıtlanabileceğine dikkat çekti.

Lütfi Mestan'ın Ahmet Doğan'ın önceden liste başında olduğu HÖH partisinin Blagoevgrad ve Kırcaali bölgelerinde milletvekili adayları listelerinin başında olacağı açıklandı.

Sayın Mestan, HÖH Onursal Başkanı Ahmet Doğan'ın Parlamento'dan çekilme kararı alması sonucunda listelerin başına geçiyor. Sayın Doğan'ın yine de partinin seçim kampanyasında yer alacağı ve Tsvetanov ile bir yerlerde karşılaşmalarının mümkün olabileceği kaydedildi.

Kırcaali'de GERB partisinin birinci milletvekili adayı Eski Milletvekili Tsveta Karayançeva olacak. Tsvetanov'un Veliko Tırnovo listesinin de başında olacağı belli oldu.


DİĞER HABERLER