Meatsa Oteli, resmi olarak hizmete açıldıÇarşamba, 27 Kasım 2013

Meatsa Oteli, resmi olarak hizmete açıldıDün akşam Kırcaali'nin Vızrojdentsi semtinde ilk otel olan Meatsa Oteli'nin açılış töreni düzenlendi. Açılışa katılan Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, otelin sahibi Müh. Fahri İdriz'i bu girişimden dolayı tebrik etti.

Başkan Azis yaptığı konuşmasında,"Kriz koşullarında sadece en cesur olanlar yatırım yapıyor. Kırcaali'de yeni otel açan Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonu Kırcaali Şube Başkanı Müh. Fahri İdriz de onların arasında bulunuyor. Kendisini girişimciliği ve hazırcevaplığından dolayı tebrik etmek istiyorum. Yaşadığı şehirde işini geliştireceğine seviniyorum" dedi. Başkan'ın ifadesine göre bir şirketin faaliyetini farklı alanlarda genişletilmesi için son derece girişimcilik ruhu gerektiren bir şeydir. Sayın Azis, Kırcaali'de yatırım yapmak isteyenlere Müh. Fahri İdriz'i örnek gösterdi. Hasan Azis, "Belediye Başkanı yardım etmediyse, en azından engel olmadı. Belediye Başkanı, yatırımcılara destek vermelidir" diye belirtti.

Meatsa Oteli'nin açılış törenine Müh. İdriz'in birçok dostları hazır bulundu. Onların arasında Kırcaali Hastanesi Müdürü Dr. Todor Çerkezov, Milli Gelir Kurumu Kırcaali Şube Müdürü Elvan Gürkaş, Bölge Tarih Müzesi Müdürü Pavel Petkov da davete katıldılar.

Açılış, Müh. İdriz'in kısa bir konuşmasıyla başladı. O, davetlilerin gece gündüz Kırcaalilerin refahı için çalışmaları çağrısında bulundu. Girişimci, "Biz Kırcaali'deki otelciler kendi aramızda değil, diğer şehirlerdeki meslektaşlarımızla rekabet etmeliyiz. Kırcaali'nin bir turistik merkezi olarak gelişmesi için tek yol budur" dedi. Meatsa Şirketi sahibi, Kırcaali'de turizmin gelişeceğine inandığını paylaştı. Kırcaali Belediyesinin Başmimarı Petya Nazırova'ya otel projesinin hazırlanmasında bulunduğu yardım için teşekkür etti ve "Meatsa Kompleksi, Cennet köşesi olan Kırcaali'nin bir parçasıdır" diye vurguladı.

Kırcaali Ekonomi Odası İcra Müdürü Vasil Baydanov da Fahri İdriz'i Vızrojdentsi semtinde otel açma cesareti için tebrik etti. Baydanov, bu otelin Kırcaali'deki otelciliğin standartlarını belirlediğini ileri sürdü.

Bir grup çocuk söyledikleri şiirlerle ve türkülerle açılışa katılanları selamladı. Ayrıca konukların neşesinin bol olması için bir DJ ve birkaç müzisyen emek verdi.
Viyana pastanesinden Rumen Boyçev, ev sahibine birlikte kestikleri büyük bir pasta hediye etti.
Parti, havayı fişek şovuyla sona erdi.

Meatsa Otel'i, 14 oda ve 4 daireye sahip. Her biri dünyada bir başkent adını taşımaktadır. İç dekorasyon o başkentin özelliklerine uygun yapılmıştır.


DİĞER HABERLER