Mestan'ın karıştığı ölümlü trafik kazasında diğer sürücü de yargılanacakÇarşamba, 18 Aralık 2019

Mestan'ın karıştığı ölümlü trafik kazasında diğer sürücü de yargılanacak Kırcaali İl Savcı Yardımcısı Dimitrina Delçeva, basına yaptığı açıklamada Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan'ın karıştığı 6 aylık bir bebeğin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin soruşturma kapsamında bebeğin babası Hüseyin Ahmet hakkında da suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Hüseyin Ahmet de ihmalkâr davranarak ölüme neden olma gerekçesiyle yargılanacak. Hayatını kaybeden bebeğin babasının 2 000 leva kefalet ile serbest bırakılmasına karar verildiği açıklandı.

Mestan'ın karıştığı ölümlü trafik kazası, 14 Nisan 2019 tarihinde Kırcaali-Makas Sınır Kapısı yolunda Momçilgrad'ın (Mestanlı) Zagorsko (Sulumlu) köyü kavşağında meydana geldi. Lütfi Mestan'ın kullandığı Volkswagen Phaeton marka araç, Yunanistan'a uzanan uluslararası yola katılmaya çalıştığı sırada Kırcaali'den Makas Sınır Kapısı istikametine doğru hareket eden BMW marka başka bir araca çarptı. Trafik kazası, BMW marka aracın yol yakınındaki dereye yuvarlanmasına ve araçta bulunan 6 aylık bir bebeğin ölümüne sebep oldu. Ölen bebeğin 9 yaşındaki kardeşi ve ebeveynleri kazada yaralanırken, Lütfi Mestan'ın el bileği kırıldı. O zaman kaza yapan BMW marka aracın sürücüsü bebeğin babası Hüseyin Ahmet idi.

Olaydan birkaç saat sonra Lütfi Mestan 24 saatliğine gözaltına alındı ve ihmalkâr davranarak ölüme neden olma gerekçesiyle hakkında Kırcaali İl Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Dokuz ay boyunca olayla ilgili tek Mestan hakkında soruşturma yapıldı. Kaza yapan motorlu taşıtların incelenip teknik bilirkişi raporunun hazırlanması sonucunda ise hayatını kaybeden bebeğin babası hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Teknik bilirkişi raporu sonuçları hala kamuya açıklanmadı.


DİĞER HABERLER