Mestanlı Belediye Çocuk Kompleksi’nin 55. kuruluş yıl dönümü etkinliği yapıldıSalı, 16 Mayıs 2023

Mestanlı Belediye Çocuk Kompleksi’nin 55. kuruluş yıl dönümü etkinliği yapıldı

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinde Belediye Çocuk Kompleksi (ODK) Kişisel Gelişim Destek Merkezi’nin kuruluşunun 55. yıl dönümü kutlandı. Yeni Hayat Halk Kültür Evi’nin büyük salonunda "Çocukların Hayal Dünyasında" başlığı altında düzenlenen konser programında sahne alan yetenekli çocuklar dans edip şarkı söylediler. Etkinliğe ODK’nin çatısı altındaki tüm amatör sanatçı grupları katıldılar. Seyircilere geçmiş yıllarda gerçekleştirilen faaliyetler ve amatör sanatçı gruplarının ulusal yarışmalarda aldıkları ödüller hakkında bilgi sunuldu.

ODK Müdürü Detelina Rıtova, “Yıllar geçtikçe ODK, yetenekli çocukların performanslarını sergilemeleri için çekici bir merkez haline geldi. Momçilgrad Belediyesi ile ortak çabalarımız, ODK'yı faaliyetlerine katılanların boş zamanlarında yaratıcılık becerilerini geliştirebilecekleri daha da arzu edilen bir yer haline getirmektir” diye kaydetti. ODK Müdürü, bu eğitim öğretim yılında komplekste yürütülen ders dışı etkinliklere 150 çocuğun katıldığını sözlerine ekledi.

ODK, yıl dönümü dolayısıyla Momçilgrad Belediyesi, Kırcaali İl Eğitim Müdürlüğü ve Momçilgrad Rotary Kulübü’nden tebrik mesajları aldı.   

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim'in tebrik mesajında şu ifadeler yer aldı: “ODK tarafından düzenlenen tüm ders dışı etkinliklerin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi için tüm yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere şükranlarımı sunuyorum.

Momçilgrad'ın sizin gibi eşsiz maneviyat ve kültürümüzün taşıyıcılarına ihtiyacı var. Yaratıcılığınızı koruyacağınıza ve kimliğimizin taşıyıcısı olmaya devam edeceğinize inanıyorum.

Daima gülümseyin ve ulusal yarışmalara katılımlarınızda Momçilgrad'ı yüceltmek için motive olun. Çok başarılı olacağınıza inanıyorum, çünkü iyi hazırlık ve yorulmak bilmeyen çalışma, yüksek başarıların sebebidir."


DİĞER HABERLER