Mestanlı Belediyesi, Fotoğraf Maratonu düzenliyorÇarşamba, 27 Eylül 2023

Mestanlı Belediyesi, Fotoğraf Maratonu düzenliyor

Fotoğraf tutkunlarına yönelik bölgede ilk kez düzenlenen fotoğraf maratonunda verilecek büyük ödül 1000 leva olacak. Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi tarafından "Momçilgrad'ın Büyüsü" başlığı altında düzenlenen etkinlik, 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. İki gün boyunca ülkenin dört bir yanından gelen ünlü fotoğrafçılar, Momçilgrad ilçesinin en popüler turistik yerlerini fotoğraflarıyla tanıtacaklar. Etkinliğin duyurulma tarihi tesadüfi değil, çünkü 27 Eylül Dünya Turizm Günü’dür.

Yarışmaya katılanların fotoğraflarını "Momçilgrad'ın Büyüsü Fotoğraf Maratonu 2023 (Фотомаратон Магията на Момчилград 2023 - https://www.facebook.com/groups/mmg2023) adlı Facebook grubunda yayınlamaları şartı aranır.

Fotoğraf maratonuna fotoğrafçılar, amatörler, hatta telefonuyla veya drone ile havadan çekim yapanlar bile sınırsız sayıda fotoğrafla katılabilirler.

Tek şart, fotoğrafların 14 veya 15 Ekim'de Tatul (Acıoluk) Tapınak Kompleksi, Strımni Rid Tepe Zirvesi, Dambalı bölgesi, Vırbitsa (Söğütlü) Çayı üzerindeki demiryolu köprüsü, Çukovo köyündeki kaya kanyonu ve şelale, Studen Kladenets (Akpınar) Av Hayvanları Çiftliği ve Momçilgrad şehrinde çekilmiş olmalarıdır. Fotoğraf safarisi hissi yaratacak olan Av Hayvanları Çiftliği’nde çekilen görüntüler fotoğrafçıların ilgisini çekecek.

Her katılımcı, 20 Ekim'e kadar grupta paylaşarak, nesne başına birden fazla fotoğraf gönderemez. En çok beğeni alan fotoğraf eserinin sahibi büyük ödülün sahibi olacak. Fotoğraf maratonuna katılan tüm katılımcılara ödüller verilecek.


DİĞER HABERLER