Mestanlı İlahiyat Lisesi'nde bayanlara yönelik seminer başladıSalı, 24 Şubat 2015

Mestanlı İlahiyat Lisesi'nde bayanlara yönelik seminer başladı Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, Kırcaali Bölge Müftülüğünün desteği ile 23 - 28 Şubat 2015 tarihleri arasında Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi'nde bayanlara yönelik seminer düzenliyor. Kırcaali Vaizesi Sibel Mehmet tarafından hazırlanan seminer programı, Başmüftülük İrşat Dairesi tarafından onaylandı.

Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet'in verdiği bilgiye göre programın içeriği şu şeklindedir:
Günlük 4 Ders yapılacaktır : /Kur'an, Tefsir, Fıkıh ve Siyer/

Yatsı namazına müteakip her akşam gönül sohbetleri düzenlenecektir, tövbe, istiğfar ve Kur'an Tilaveti ile başlayacak olan sohbetler sonrasında def eşliğinde İlahiler okunacaktır.

Derslerin Hocaları Sibel Mehmet, Ayşe Halil ve Necibe Berber'dir. Onların haricinde Beyhan Mehmet /Kırcaali Müftüsü/, Erhan Recep / Müftü Vekili/, Enver Nasuf Halil / Kırcaali Vaizi/ ve Ahmet Bozov /Okul Müdürü/ muhtelif günlerde birer ders vereceklerdir.

Çarşamba günü Kirkovo'nun (Kızılağaç) Podkova (Nalbantlar) köyüne yakın tarihi Yedikızlar Camii ziyaret edilecektir. Ayrıca Mestanlı İlahiyat Lisesi, kasabadaki Yeni ve Eski Camiiler de ziyaret edilecektir.

Dün Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Ahmet Bozov, Haluk Yıldız ve Nasuf Halil'in yaptığı selamlama konuşmalarıyla seminerin açılışı yapıldı. Hocalar, seminerin hayırlı olması için dilek ve dualarda bulundular.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER