Mestanlı İlahiyat Lisesinde modern bir eğitim laboratuvarı açıldıPerşembe, 12 Mayıs 2022

Mestanlı İlahiyat Lisesinde modern bir eğitim laboratuvarı açıldı

Mestanlı (Momçilgrad) İlahiyat Lisesinde kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarları bulunan yeni, modern bir derslik açıldı. Derslik bir eğitim laboratuvarı olup 32 çalışma yeri ve her öğrencinin tam çalışması için gerekli koşullara sahiptir. Hizmete açılan derslik, Eğitim ve Bilim Bakanlığı bütçesinden sağlanan kaynaklarla uygulanan bir proje kapsamında donatıldı. Projenin değeri 23 bin levadır.

Açılış töreninde Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer, Kırcaali İl Eğitim Müdürlüğünde öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi alanında kıdemli uzman Veneta Dobreva, Belediye Başkan yardımcıları Gülüzar İsmail ve Müh. Aliye İbrahim ve okul müdürü Ahmet Bozov hazır bulundular. Onlar, İlahiyat Lisesi öğrencileri tarafından yapılan çeşitli laboratuvar çalışma gösterilerini izlediler.

Derslik, tamamen yenilendi ve önceki öğrenci sıraları, deney yapmak için çeşitli cihazlara sahip gerçek laboratuvar ekipmanlarıyla değiştirildi. Ölçüm aletleri, interaktif ekranlar ve cam aletler de yenilendi. Tadilat ayrıca sıhhi tesisat ve elektrik tesisatının değiştirilmesini de içerdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER