Mestanlı ilçesinde 100 çocuk okula ilk adımını attıCuma, 15 Eylül 2023

Mestanlı ilçesinde 100 çocuk okula ilk adımını attı

Momçilgrad (Mestanlı) İlçesinde 100 çocuk okula ilk adımını attı. Bu eğitim öğretim yılında birinci sınıf öğrencilerinin sayısı, geçen 2022/2023 eğitim öğretim yılına kıyasla 20 çocuk daha fazladır. Her birinci sınıf öğrencisine Momçilgrad Belediyesi tarafından sağlanan en gerekli okul araç ve gereçleri içeren öğrenci seti hediye edildi. Öğrenci setleri, Bulgar Dili ve matematik defterleri, resim defteri, yapışkanlı resim kağıdı, renkli kalem, keçeli kalem, oyun hamuru setleri, öğrenci makasları ve başka araç ve gereçler içerir. Her bir set ayrıca Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim'in okula başlama tebrik mesajını da içerir.

Geçen ders yılına göre 38 öğrenci daha fazla olmak üzere toplam 1158 öğrenci, ilçedeki 6 belediye, 1 devlet ve 1 özel okulda öğrenim görecekler. Tüm okullarda da 15 Eylül okulun ilk günü münasebetiyle kutlama programları düzenlendi, çok duygusal anlar yaşandı, gülümsemeler ve çiçekler vardı.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, Nikola Y. Vaptsarov Lisesi’nde düzenlenen yeni eğitim öğretim yılının açılış törenine konuk oldu. Toplam 8 okulun her birinde belediye temsilcileri vardı.

Belediye Başkanı, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik selamlama konuşmasında, “Eğitimdeki yeni zorlukların, yeni bilgi edinme isteği ve kararlılığı için bir fırsat olacağına inanıyorum. Bulgar okulunun geleneklerini koruyalım ve başarılarını çoğaltalım! Geleceğimizi birlikte inşa etmek için tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize güç ve şevk diliyorum” diye ifade etti.

N. Y. Vaptsarov Lisesi Müdürü Valya Çaneva, “Yeni okul yılının sıkı çalışma, kararlılık ve özveriyle üstesinden geleceğiniz bir meydan okuma olmasını dilerim” dedi.


DİĞER HABERLER