Mestanlı Naim Süleymanoğlu Halter Kulübü, Bulgaristan Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazandıPazartesi, 27 Mart 2023

Mestanlı Naim Süleymanoğlu Halter Kulübü, Bulgaristan Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazandı

Momçilgrad (Mestanlı) Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcuları, Asenovgrad (Stanimaka) kasabasında düzenlenen Ferdi ve Takım Bulgaristan Halter Şampiyonası’ndan 4 altın madalya ile döndüler. Yarışmaya Bulgaristan'ın her yerinden her yaş grubundan ve kategoriden 150'den fazla sporcu katıldı.

Genç kızlarda Ayşe Mehmedova, yine tüm rakiplerine galip geldi. Daha önce Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’na katılan Ayşe, 76 kg altı kategorisinde koparmada 65 kg, silkmede ise 85 kg ağırlığı kaldırmayı başardı. 81 kg üstü kategorisinde ise Anife Behçet, koparmada 55 kg ve silkmede 70 kg ağırlığı kaldırmayı başardı.  

Minik kızlarda 12 yaşındaki Sedef Halibram da ayrıca etkileyici bir sonuç elde etti. 55 kg altı kategorisinde yarışan Sedef, silkmede kendi ağırlığından daha fazla ağırlık kaldırmayı başardı, koparmada ise 40 kg ağırlık kaldırdı. Dördüncü altın madalyayı 40 kg altı kategorisinde yarışan Elena Georgieva kazandı. Elena, koparmada 27 kg, silkmede ise 35 kg ağırlık kaldırdı. Momçilgrad’daki halter kulübü adına yarışmaya katılan beşinci sporcu İvelin Georgiev, minik erkeklerde kendi kategorisinde beşinci sırayı aldı.


DİĞER HABERLER