Mestanlı Nov Jivot Halk Kültür Evi Salonu yeni bir görünüme kavuşacakCuma, 17 Mart 2023

Mestanlı Nov Jivot Halk Kültür Evi Salonu yeni bir görünüme kavuşacak

Mestanlı (Momçilgrad) şehrindeki Nov Jivot  (Yeni Hayat) Halk Kültür Evi Salonu, tamamen yenilenecek ve film gösterimleri için de kullanılabilecek. Bu, Mestanlı Blediyesinin bir projesinin "Güzel Bulgaristan" projesi kapsamında hibe desteği almaya kazanmasıyla mümkün oldu.

Salonun yenilenmesi daha çok kültürel etkinlikler, konserler ve film gösterimleri düzenleme fırsatı verecek. Şimdiye kadar kış aylarında çeşitli etkinliklerin yapılması salonun ısınmasının zor olması nedeniyle rahatsızlık veriyordu.

Yenileme çalışmalarına sahne arkasındaki bölme duvarında ısı yalıtımı uygulanmasıyla başlanacak. Tavanın neme dayanıklı boya ile yeniden boyanması planlanmaktadır. Sahne zemin kaplama, üç katlı ahşap lamine parke ile değiştirilecek. Salondaki parkenin cilası kazınacak ve aşınmaya dayanıklı vernik ile kaplanacak. Salon karardığında yaya basamaklarını aydınlatacak olan da dahil olmak üzere yeni LED aydınlatma armatürleri kurulacak. Tüm sandalyeler anti-bakteriyel ve yanmaz kumaş ile onarılacak ve yeniden kaplanacak. Salona duvar kaplama panelleri monte edilecek. Salona 9 × 6 metre ölçülerinde projeksiyon perdesi kurulacak ve bu sayede salon film gösterimleri için kullanılacak.


DİĞER HABERLER