Mestanlı'da Kutlu Doğum EtkinliğiPerşembe, 26 Nisan 2012

Mestanlı'da Kutlu Doğum Etkinliği Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü tarafından ülke çapında düzenlenen Kutlu Doğum haftası çerçevesinde bu gün Mestanlı'da düzenlenen etkinliğe 300 kişi katıldı.

Kırcaali Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlik yeni inşa edilen Mestanlı İlahiyat lisesi salonunda gerçekleşti. Misafirler arasında T.C. Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, Bulgaristan Müslümanları Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmet, Mestanlı Belediye Başkanı Akif Akif, Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, Haskovo ve Koşukavak Müftüleri ve Türkiye'den misafirler yer aldılar. Başkonsolos Ramis Şen toplantıda bir selamlama konuşması yaptı.

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet kutlamayla ilgili gazetemize şunları söyledi, "Kutlu Doğum Haftası etkinliğinin Mestanlı'da yeni inşa edilen İlahiyat lisesi salonunda yapmamızın bir sembolik anlamı var. Bu hayırlı etkinlikle yeni okul binamıza hayırlı olsun demek istedik. İnşallah yeni öğretim yılında artık öğrencilerimiz bu güzel okulda eğitim görmeye başlayacaklar. Etkirliğimize katılan Tüm misafirlere teşekkür ediyorum."

Bu anlamlı günde Edirne İmam Hatip Lisesi ve Mestanlı İlahiyat Lisesi arasında Edirne Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuri Eken'nin katılımıyla bir kardeşlik protokolü imzalandı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER