Mestanlı’da Noel ağacının ışıkları 1 Aralık’ta yakılacakSalı, 28 Kasım 2023

Mestanlı’da Noel ağacının ışıkları 1 Aralık’ta yakılacak

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinde Noel ağacının ışıkları 1 Aralık Cuma günü yakılacak. Bu, Nuri Adalı Şehir Parkı’nda saat 17.30'da başlayacak özel bir törenle gerçekleşecek. Momçilgrad'daki Destek ve Kişisel Gelişim Merkezi'ndeki yetenekli çocuklar, açık sahnede bir şenlik programı gerçekleştirecek. Konserin ardından Belediye Başkanı İlknur Kazım, Noel ağacının ışıklarını yakacak. Noel Baba ve Pamuk Prenses, programa katılan çocuklara hediye verecekler.

Yaklaşan Noel Yortusu ve Yılbaşının ruhunu hissedebilmek için Momçilgrad Belediyesi çalışanları şehir merkezini süslemeye başladılar. Tanıdık ışıklı öğeler, iki metrelik Noel şapkası ve çizme dahil olmak üzere farklı hacimlerdeki figürlerle desteklenecek. Bu yıl Gümürcinska Caddesi’nin yanı sıra kaldırımları ve sokak aydınlatma sistemleri yenilenen Makaza Caddesi de süslenecek.

Bu yıl da şehir parkının başında Noel Pazarı kurulacak. Ahşap evlerde hediyelik eşyalar, ikramlar ve sıcak içecekler ikram edilecek. Yeni cazibe merkezi, şehir parkında yer alacak fotoğraf çektirmek için “Momçilgrad" yazılı Yılbaşı temalı bir çerçeve ile özel olacak.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024