MESTANLI'DA SİVRİSİNEKLERE KARŞI GENEL İLAÇLAMA YAPILDIÇarşamba, 18 Ağustos 2010

MESTANLI'DA SİVRİSİNEKLERE KARŞI GENEL İLAÇLAMA YAPILDIMestanlı belediyesi 19 gün içerisinde ikinci kez sivrisineklere, kenelere ve diğer haşerelere karşı kentte genel ilaçlama yaptı. İlk ilaçlama 29 Temmuz günü yapılmıştı. Sırasıyla kentin içerisinden geçen Kuzey ve Güney dereleri, eski askeriye kışlası yanındaki dere, Enerji kurumu ve Mumunlu semti yanındaki bölge, Sınır polisi kışlası yanındaki bölge ile su birikintisi olan yerlerde ilaçlamama yapılmıştı. Dün gece de 23.30'da başlayan ikinci genel ilaçlama kentin merkezi ve kenar bölgelerini kapsadı. İlaçlamadan birkaç gün önce belediye yetkilileri yapılacak ilaçlamadan dolayı kent sakinlerini o esnada dışarıda bulunmamaları ve evlerindeki pencereleri kapalı tutulması yönünde uyardı. Aynı şekilde arıcılıkla uğraşan kişileri de ilaçlama günü arıları kovanlardan dışarı salmaması yönünde uyardı.

Mestanlı belediyesi tarafından kiralanan dış şirket, sivrisinek, kene ve diğer haşerelere karşı ilaçlamada uzmanlaşan bir şirkettir. İlaçlama esnasında daha verimli ve etkili ilaçlama yapılabilinmesi için iki araç kullanıldı. Araçtaki görevliler gaz maskeleri takıyordu. Mücadele sıcak sisleme (duman) ile yapıldı.

Bundan daha etkili olan soğuk ULV denen püskürtme sistemi de mevcuttur. Bu sistem kullanıldığı halde vatandaşlar rahatsız olmayacağı gibi, o zaman gündüz ilaçlama da yapılabilmekte.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER