Mestanlı’daki Çiftlik Festivali’ne gelen ziyaretçiler 50 kuzu çevirmesi ile karşılanacakPazartesi, 13 Mayıs 2024

Mestanlı’daki Çiftlik Festivali’ne gelen ziyaretçiler 50 kuzu çevirmesi ile karşılanacak

Momçilgrad'da (Mestanlı) 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde "Momçil Yunak" orman parkının eteklerinde ikincisi düzenlenecek olan Çiftlik Festivali (Farm Fest) ziyaretçileri 50 Rodop kuzu çevirmesi ile karşılanacak. Mutfak ustaları şişte kuzu kızartmanın sırlarını açıklayacaklar. Ziyaretçiler, Doğu Rodoplar'ın tipik hayvan ırklarını görebilecek ve koyun, keçi ve inek sağımına katılarak kendilerini geçmişe götürebilecekler.

Bir at nallama gösterisi olacak. Herkes yerel çiftçiler ve üreticiler tarafından üretilen ürünlerin tadına bakabilecek. Çiftlik Festivali Momçilgrad'ın ilk gününde sağlık ve bereket kurbanı dağıtılacak. Elle süt sağma, kırkma yarışmalarının 26 Mayıs'ta yapılması planlanıyor. En ağır keçi ve en uzun tüylü keçi için ödüller planlanıyor. Ayrıca bir at binme gösterisi de yapılacak.

Çiftlik Festivali'nin her iki gününde de zengin bir müzik programı planlanmaktadır. Etkinlik gayda grubu "Voyvodite" tarafından açılacaktır. Halk şarkıcısı Nina Ivanova, "Rodopsko nastroenie" orkestrası ve halk şarkıcısı Filip Sinapov, "Rodopski zvın" orkestrası ve yerel amatör gruplar sahnede performans sergileyecek.


DİĞER HABERLER