MESTANLI'NIN LALE KÖYÜ'NDE YAŞAYAN SAMLE NİNE 100 YAŞINA BASTICumartesi, 10 Ekim 2009

MESTANLI'NIN LALE KÖYÜ'NDE YAŞAYAN SAMLE NİNE 100 YAŞINA BASTIMestanlı Belediye Başkanı Müh. Erdinç Hayrula ve Belediye Sekreteri Bahattin Ahmedov, Mestanlı'ın Lale Köyünde yaşayan Samle Adem İsmail'e çiçek hediye ettiler. 3 Ekim'de Samle nine 100 yaşına girdi. Yüz yaşındaki nine 1909 yılında doğmuştur. İkinci Dünya Savaşı, yaşadığı iyi günleri ve kötü yılları hatırlıyor. Belediye Başkanı doğum günü nedeniyle Samle nine'ye nazarlık hediye eti ve az da olsa bazı ihtiyaçlarını karşılayacak bir miktar para verdi.
Gelini Mümüne İsmail ve kızı Şahide Şevket, ninenin ömür boyu tütün çalıştığını ve özel rejim uygulamadığını anlattılar. Fakat Samle nine ömür boyu ne sigara, ne de alkol kullanmıştır.
Yüz yaşındaki nine 4 çocuk büyütmüş ve 17 torununun 33 çocuğu olmuştur. Samle nine artık iyi işitmiyor, fakat odasındaki televizyonu sık sık izliyor. "Gümüş" dizisini ise çok seviyormuş.
Samle nine'ye Dünya'nın iyiye mi, kötüye mi gittiğini sorduğumuzda: "İyiye de, kötüye de. İyi ve kötü günler olmuştur, olacaktır da" diyor.


DİĞER HABERLER